Çiçekli ve Modern Perdeler

Günümüzde çiçekli ve modern perdeler evlere değer katmaya devam ediyor. Modern bir yatak odasında bir lambrequin ile klasik perdelerden avangart Roma perdelere ve kumaş perdelere kadar her türlü perdeyi birleştirebilirsiniz.

Özellik Fransız perdeleri, kanvasın tüm yüksekliğinde yer alan ve dikey bölümlere ayrılmış çok sayıda baca kıvrımları ile ayırt edilir. Son zamanlarda, oteller ve restoranların ana salonlarında bir konut iç mekanında olduğundan daha sık görülürler.

Bu sezonda, tasarımcılar bu güzel perdeleri hatırlamak için ev ve apartman sahiplerini de sunuyorlar. Sayısız kıvrımlar sayesinde, hafif kumaşlardan yapılmış Fransız perdeleri bile, odayı iyi gölgelemekte ve bir yatak odası için harikadır. Daha önce, bu tür perdeler statikti, ancak modern modeller bir kaldırma mekanizması sağladı ve gerekirse yatak odası her zaman havalandırılabilir.

Bakın çok görkemli ve şenlikli “Fransız” ama eğilim bugün kısalık nedeniyle, modern iç düz pastel tonları gelen hafif kumaşlar dikmek için önerilmiştir. Perde veya mobilya rengindeki zarif baget kayış, yaldızla süslenmiş (eğer diğer dekoratif elemanlarda bulunursa) pencere dekorasyonunu stilize olarak tamamlayacaktır.

Yatak odasında tavan kornişleri kullanmanın popülaritesinin sırrı basittir. Onlar sadece perdelerin dekoratif olanaklarını vurgulamakla kalmıyor, aynı zamanda ışık ve taslaklardan uykumuzu korumak için fonksiyonel niteliklerini tam olarak ortaya çıkarmaya da yardımcı oluyorlar. Bu yıl, tavana sabitlenmiş tasarımcılar tasarım pencere perdeleri önerdiği fikirler arasında yer, her zaman herhangi bir tasarımın yatak odası için bir seçenek bulabilirsiniz, bu nedenle tandem perdeler ve tavan korniş kesinlikle ilgiyi hak etmektedir.

Bir önceki yazımız olan Perde Seçimi Tavsiyeleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*