Perde Seçimi Tavsiyeleri

Birleşik ya da desenli perdeler, iç dekorasyonunuzun son dokunuşudur, bu yüzden onları iyi seçmek önemlidir. Konu, stil … doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için stokları alıyoruz. Genel olarak, perdeler oturma odası ya da yatak odası gibi oturma odalarında mevcuttur. Bir yatak odasının veya oturma odasının penceresini giydirip giymediklerine bağlı olarak, bir ya da daha çok kalın bir dokuma tercih ediyoruz. Bir odada kumaş seçimini birkaç faktör belirleyecektir.

Pencerenizde panjur var mı? Pencerenizde panjurlar varsa ve sadece kendinizi görünümden korumak istiyorsanız, basit bir peçe yeterli olacaktır. Kepenkler mevcut değilse, sizi gün ışığından koruyacak karartma perdeleri bile bir çift kalın perdeyi tercih etmeniz daha iyi olur. İkisini aynı çubuk üzerinde birleştirmek ideal çözümdür.

Bir oturma odasında perdeyi mevsime göre seçmenizi tavsiye ederiz. İlkbaharda keten ya da pamuktan yapılmış hafif perdeler kullanılır ve sonbaharda bir koza önermek için daha kalın, daha ağır perdeler verilir ve soğuğuyla ve figüratif olarak soğuğa itilir.

Koyu perdeler veya desenli perdeler

Bu tarafta herşeye izin verilir. Sadece cesaretin var. Asıl mesele, tüm dekorasyon ile uyum içinde kalmaktır. Nötr ve yumuşak tonlarla birleşmiş perdelerin en korkulu tercihi, hatta “tadın olmaması” nı önlemek için tonda desenli ton perdeler. Aksine, en cesur, renkli desenlerle daha fazla veya daha az yüklü perdelere meydan okuyacaktır. Bununla birlikte, bu tip perdeler geniş ve çok aydınlık odalar için ayrılmıştır.

Perdelerin ayrıca bir odanın hacimlerinin görsel algısını değiştirme yeteneğine sahip olduğu da unutulmamalıdır. Örneğin, oldukça düşük bir odaya yükseklik hissi vermek için bir çift çizgili perdeyi tercih ediyoruz.

Perdeler için hangi kumaştan seçilir ?

Orada her şey bir stil sorunudur. Bugün perde malzemelerinin seçimi çok geniş ve esas olarak yaratmak istediğimiz atmosfere göre seçilmektedir. Böylece, güzel bir çift kalın pamuklu perde, sıcak ve çağdaş bir atmosfere ilham kaynağı olacak. Yanardöner yansımaları olan kadife perdeler, hem rahat hem de rahat bir dekorasyon önerecektir. Sonunda zen ve modern bir ruh için, bir çift keten perdeye benzemez.

Doğru seçimi yaptığınızdan emin olmak için, ışığa karşı tepkisini gerçekleştirmek için malzemeye dokunup bakacak birkaç editöre gitme zamanını ayırın.

Bir önceki yazımız olan Perde Seçimi Yaparken İlk Adımlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*