Perdeler Nasıl Yıkanır ?

En popüler perde yıkama tavsiyelerimiz ile karşınızdayız. Perdelerinin nasıl yıkacağımıza dair kısa kısa anlatımlarımız olacak. Özel bir “titizlik” tutumuyla dikkat çekerler ve bazı manipülasyonlar hayatta kalmayabilir. Hemen hemen hiç ağırlıksız kumaş tasarımlarını ele almanın tüm nüansları ve incelikleri – aşağıdadır.

Ürünün ilk tipine nazik yıkama uygulandığında (doğal olarak tüm kurallara uyulursa), ikinci kategorinin perdeleri hiçbir koşulda neme maruz bırakılmamalıdır – bunun yerine yumuşak bir fırça kullanmak daha iyidir.

Dairenize yerleştirilen perdelerin yıkamak için uygun olduğuna ikna olduktan sonra, bunları saçaklardan dikkatlice çıkarın. Kumaş şeritleri arasında sert şeritleri kolayca bularak yapı sertliğini sağlarsınız. Plastik, metal veya doğal ahşaptan yapılabilir, ancak her durumda nem ile temas etmemelidir.

Kılavuzları çıkarmak çok kolaydır: şeritlerin içine yerleştirildiği son kenar veya dikili bant, bir tarafa takılmamalıdır.

İnce ve hafif kumaş yarı nemli perdeleri kolayca çıkıntıya asmak olabilir: böylece ütü önleyecektir – kendi ağırlığı altında doğruldu perdeleri. Kurulum öncesi ürünü neredeyse kurudu, ya da (onlar ahşaptan yapılmış, özellikle) raf yerine dönen deforme olmak için tüm şansı olduğundan emin olun.

Pamuklu veya keten gibi daha yoğun bir malzemeden yapılan perdelerin patlaması gerekir. Ütü yaparken, kumaşın türüne bağlı olarak sıcaklık rejimini izleyin.

Roma perdelerini ne kadar dikkatli bir şekilde yıkarsanız yapın, ne zaman olursa olsun, görünümlerini kaybedeceklerdir. Bu nedenle mümkün olduğunca az yıkamaya başvurmak daha iyidir. Özel nozullara sahip elektrikli süpürge (örneğin, döşemeli mobilya için) ve sık havalandırmayla – bu, Roma körlerinin gerçekten ihtiyacı olan şeydir. Çamaşırları bir “son çare” olarak almanızı ve sadece kirlilikle mücadele yöntemlerinin başkalarına yardım etmediği durumlarda başvurmanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Rahatlamak İsteyenler İçin Yazlık Odalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*